Concellerías

Xosé Represas Giráldez

Alcalde
alcalde@ponteareas.gal

  • Alcaldía, Medio Ambiente, Emprego, Desenvolvemento Económico.

María Jesús Garrote Represas

1ª Tenente de Alcalde
urbanismo@ponteareas.es

  • Urbanismo, Vías e Obras e Iluminación Pública

Cristina Fernández Davila

2ª Tenente de Alcalde
ensino@ponteareas.gal

  • Ensino, Participación Cidadá e Réxime Interior.

Vanesa Fernández Soage

seguridadecidada@ponteareas.gal
3ª Tenente de Alcalde

  • Seguridade Cidadá e Mobilidade, Sanidade e promoción da saúde.

Manuel Norberto Troncoso Rodríguez

4º Tenente de Alcalde
servizossociais@ponteareas.es

  • Servizos Sociais (Axudas de emerxencia social e Axuda no fogar) e Medio Rural (Agricultura, Gandería e Montes)

Inés Vidal Rodríguez

comercio@ponteareas.gal

  • Comercio, Hostelaría e Consumo.

Veronica Carrera Blanco

atencionprimaria@ponteareas.gal

  • Benestar Social (Residencia da 3ª Idade, Escola Infantil Municipal e Asprodico), Igualdade (Drogodependencia), Ludoteca e Mocidade.

Benito Márquez Castro

deportes@ponteareas.gal

  • Deportes, Transparencia e Novas Tecnoloxías e Xestión e Protección Urbanística do Patrimonio Histórico.

Francisco Floreal Alonso Pedreira

facenda@ponteareas.gal

  • Facenda e Persoal.

Hortensia Bautista Fernández

cultura@ponteareas.gal

  • Cultura e Lecer, Normalización Lingüística e Turismo.